New cardiac collaboration Kiev Heart Center

Prof. A. Kalangos and Prof B. Todurov signed a memorandum of understanding on May 13th 2016, with regard to the humanitarian cardiac surgical program sponsored by the “Kalangos Foundation”. The Minister of Health of Ukraine and the representative of the Turkish Minister of Health, Dr. Murat Parpucu have attended the ceremony and expressed their support. Children referred from different developing countries would be treated on a humanitarian basis at the Heart Center of Kiev by Prof A. Kalangos and the Center’s medical and paramedical staff.


Read more : https://academic.oup.com/ejcts/article/54/3/407/5065142

populersaglikdergisi.com

Medical Park Hastaneler Grubu Cenevre Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyovasküler Cerrahi Alanında Bilimsel İş Birliği

Medical Park Hastaneler Grubu, tıp alanında dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olan İsviçre’nin en önemli sağlık kuruluşu Cenevre Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile kardiyovasküler cerrahi alanında bilimsel iş birliği protokolüne imza attı.
Türkiye’nin en büyük sağlık zincirlerinden biri olan Medical Park Hastaneler Grubu, son 5 yıldır tıp hizmetlerinin kalitesi açısından İsviçre’nin en iyi hastanesi seçilen Cenevre Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile kardiyovasküler cerrahi alanında bilimsel iş birliği protokolüne imza attı. Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Genel Müdürü Dr. Çetin Köksal ve Cenevre Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Ordinaryüs Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos’un katılımıyla Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi’nde gerçekleşen basın toplantısında yapılan iş birliği duyuruldu.

Read more ...

turgutluyanki.com

Ünlü Kalp Cerrahı Ordinaryüs Prof. Dr. Kalangos Artık BAU’da

Büyüme stratejisini her yıl yeni fakülteler ve bölümler açarak sürdüren Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) bu kez sağlık alanında dev bir adım attı. Dünyanın en önemli kalp cerrahlarından Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos’u bünyesine katan Bahçeşehir Üniversitesi, önümüzdeki yıl eğitime başlayacak olan Tıp Fakültesi’nin dünyanın önde gelen araştırma merkezlerinden biri olmasını hedefliyor.

Read more ...

mitera.gr

MITERA Children’s Hospital announces exclusive collaboration with renowned Professor Afksendiyos Kalangos for pro bono cardiac procedures on children

MITERA Children’s Hospital, a member of HYGEIA Group, has entered into an exclusive partnership with Geneva University Hospital and world-renowned Professor Afksendiyos Kalangos of the University of Geneva for pro bono cardiac surgery on children with congenital heart disease.

Read more ...

bau.edu.tr

Ünlü Kalp Cerrahı Ordinaryüs Prof. Dr. Kalangos Artık BAU’da

Büyüme stratejisini her yıl yeni fakülteler ve bölümler açarak sürdüren Bahçeşehir Üniversitesi bu kez sağlık alanında dev bir adım attı. Dünyanın en önemli kalp cerrahlarından Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos’u bünyesine katan Bahçeşehir Üniversitesi, 2013 / 2014 eğitim yılında eğitime başlayacak olan Tıp Fakültesi’nin dünyanın önde gelen araştırma merkezlerinden biri olmasını hedefliyor.

Read more ...

farmaskop.com

Medical Park, Cenevre Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile bilimsel iş birliğine imza attı
Türkiye’nin en büyük sağlık zincirlerinden biri olan Medical Park Hastaneler Grubu, son 5 yıldır tıp hizmetlerinin kalitesi açısından İsviçre’nin en iyi hastanesi seçilen Cenevre Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile kardiyovasküler cerrahi alanında bilimsel iş birliği protokolüne imza attı.

Read more ...

sondakika.com

Medical Park-Cenevre Üniversitesi Hastanesi İşbirliği

8 yıl önce

Medical Park Hastaneler Grubu, Cenevre Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile kardiyovasküler cerrahi alanında bilimsel işbirliği protokolüne imza attı.

Read more ...

Üniversitesi Hastanesi

Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos
Kalp ve Damar Cerrahisi (Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi)


Ord. Prof. Dr. Kalangos 1984 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesini birincilikle bitirerek doktor olmuş, mecburi hizmetini 1984-1986 yılları arasında Giresun'da adli hekim ve cezaevi hekimi olarak yaptıktan sonra, 1991 yılında uzmanlık eğitimini Siyami Ersek Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisinde tamamlayan Kalangos, Londra ve daha sonra Paris’te üst uzmanlık eğitimi almıştır.

Read more ...